Se on luultavasti juurikin siitä. Jos oma poisto toimii niin hyvä. Mulla ei toiminut kun silloin tammikuun alussa yhteen koneeseen asensin win11:a Enkä huomannut sitä poistaa ennen. Voi olla, että jokin muukin ajuri siellä kummittelee, se ilmoitus tulee luultavasti uudelleen jos et sille vielä mitään tehnyt.
Ei lähtenyt Ai suite windowsin ohjelmalla. Valitti ihan samasta tiedostosta mitä aamusella käynnistäessä. Pitää ottaa pois tuolla paremmalla ohjelmalla. Kävin lypsämässä lehmät (farm together 2). Toimi hyvin ainakin puolisen tuntia. Bios-päivityksen jälkeen tuo TMP kaatoi koneen heti kun käynnisti jonkin pelin, joten kai se ei ole päällä. Vähän hankalaa tarkistaa kun yleensä saan näyttöön signaalin vasta windowsin kirjautumisruudussa.
Joo. Emolevyn rauta hyvää, mutta bios toivotaan että toimii -mentaliteetilla kokoon karsittu viritys. Ja asuksen biosia aina kehutaan. Pyh!
Kyllä se silti kuulostaa paljon laitevialta. En sano, etteikö sulla voisi olla viallinen bios, mutta silti. Mitenköhän kävisi jos tossa koittaisi fläshätä uudestaan uusiman biosin. Jotenkin se bios versionumero, tai sen puuttuminen, hämmentää.
Biosia päivittämällä on aina mahdollista rikkoa koko romu lopullisesti. Olen joskus itsekin siinä onnistunut. Jos tämä rakkine vaan pysyisi kasassa vielä pari vuotta niin hommaisin uuden. Gigabyten levyllä.