Tohon pakettiin ei kyllä kannata laittaa mitään e8400, koska se on melko kallis ja pelitehoissa et saa paljoo irti jos ostat tollasen budjettinäyttiksen. Vaihda prossu vaikka e5200 ja näyttis sitten vaikka 4850/gts250. Näin pelitehot paljon paremmat. Jos siis välttämättä haluut tota vanhaa 775-kantaa käyttää. Suosittelisin : http://www.multitronic.fi/?prod=90-MIB7S0-G0EAY00Z http://www.multitronic.fi/?prod=HDZ550WFGIBOX http://www.multitronic.fi/?prod=CGAX-4772DD http://www.multitronic.fi/?prod=AD2U800B2G5-R = 279,45 € Ja jos poweri ei riitä, vaikkapa tämä http://www.multitronic.fi/?prod=APS-450S tilalle jolloin kokonaishinnaksi tulee = 324,25 € Pelitehoa rutkasti enemmän kuin tuossa ehdottamassasi paketissa ja prosessorikantaan saanee vielä uusiakin prossuja, toisinkuin 775-kantaan.
En tiedä sitä. Onko jotakin ohjelmaa millä voisi powerin merkin ja tiedot katsoa? Ainakaan Everest ultimate Editionilla ei voinut. Ja haluan Intelin prossun.Paljon paremmat tehot.Ei se näytönohjain niin hyvä tarvikaan olla.Pääasia,että tehoa löytyy.Enkä osta takuulla 99€ tuuletinta.halpis olla pitää.
Jaha.... -_-. Osta sitten vaan sitä ''paljon paremman tehon'' omaavia kuolleeseen kantaan tulevia prossuja. Viitsinkö edes huomauttaa että tuolla 150e prossupanostuksella saat amd:ltä Phenom II neliydinprossuja.. Ja mikä helvetin 99e tuuletin?!
Hinta teho suhteessa AMD johtaa kyllä vaikka valtikka onkin Intelillä. Joskin e valtikkakiki non vähän epämäärinen. Socket LGA775 on käytännössä kuollut ja kuopattu, siihen ei kannata rahojaan hassata ellei sitten käytettyä pakettia saa todella halvalla. AMD:ta halpaan koneesen tällä hetkellä ja LGA1156 kannan emonjen myötä katsoo sitten uudelleen.
Reps. Osien hinnan perusteella kai luulee tuota 4770:sta tuulettimeksi. No, voihan sitä hikisen letinkin helmuttamiseen käyttää jos siltä tuntuu.
Tähän sen verran kommenttia että eiköt jotkin ohjelmat osaa hyödyntää CUDAa? Itselläni on ATIn näytönohjain mutta jos jokin pakkauskoodekki osaisi hyödyntää CUDAa niin siinähän olisi simppeli ratkaisu tilanteeseen.
En aio LGA775 kantaa uudempaa ostaa,koska seuraavan kerran päivitän konetta ties kuinka pitkän ajan päästä.
No hei, ota nyt ees huomioon että tää tyyppi on täys retard, ei niinkun kykene maksamaan noin ~200e että saisi OIKEASTI PAREMMAN koneen!, vaan meinaa ostaa jotain roskaa jne.. ja heittää ihan mutulla noita "haluan inttelin prossun koska ne on parhaita" Jos hänelle ei kelpaa nuo edellä mainitut laitteet, niin hän voi marssia lähimpään giganttiin ja ostaa sieltä sen 400e paskakoneen jolla onnistuu se internetin käyttö ihan samalla tavalla kuin entiselläkin koneella.
retard en ole. Ja monet ammattilaiset ovat kyseistä Intelin prossua suosineet.Yhden tuttuni koneeseen laitettiin tuo samainen prossu.