Eli kannattaako ostaa ennemmin Creative Labs Sound Blaster X-Fi XtremeMusic äänikortti kuin Creative Sound Blaster Audigy 4 äänikortti. Onko Creative Labs Sound Blaster X-Fi XtremeMusic äänikortti hyvä myös musiikin kuuntelussa
Vastatkaa rehellisesti ja suoraan tuohon edelliseen kysymykseeni, mulla ois vähän kiire kun pitäis tilata.
Kyllä kait X-Fi:n pitäisi olla parempi kuin vanhemman polven audigyt, mutta jos hyvälaatuista ääntä arvostat, tilaa Esi Juli@.
Mistä saa Esi Juli@ äänikortteja ja onko ne laadukkaita. eikös Creative Labs Sound Blaster X-Fi XtremeMusic äänikorttikin ole laadukas ja hyvä äänen laatuinen. Kun minä ajattelen ostaa tämän hintaan 108.90 euroa:
Pelaamiseen ei voi suositella muita kuin Creativen kortteja ja tuo X-Fi on äänenlaadultaa parempi kuin Audigy 4. Ja muutenkin erinomainen kortti.