Suoritinkäyttö...

Viestiketju PC:n rautaan liittyvä keskustelu -osiossa. Ketjun avasi Jamakasi 25.10.2007.

  1. k0jootti

    k0jootti Regular member

    Liittynyt:
    11.10.2006
    Viestejä:
    4,404
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    46
    Pelin optionssista. Sieltä Graphic Options ja vaihdat resoluutiota ja yleisiä grafiikka-asetuksia heikommiksi(Mediumille tai Low:lle). En nyt osaa sanoa mistä ne tarkalleen löytyy kun ei ole kokemusta tuosta pelistä.
     
  2.  
  3. Jamakasi

    Jamakasi Member

    Liittynyt:
    29.06.2007
    Viestejä:
    51
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    16
    Pistin grafiikka asetukset lowille ja muutin sen affiniteetti homman taas niin että toinen ydin vaan käyttössä. Toimi muuten hyvin mutta koneen sisältää kuuluu se sama piippaus kun jos lämmöt ovat korkealla. Eikä ne omasta mielestäni kovin korkealla ole.
     
    Viimeksi muokattu: 28.10.2007
  4. k0jootti

    k0jootti Regular member

    Liittynyt:
    11.10.2006
    Viestejä:
    4,404
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    46
    Eipä siinä silloin mitään hätää ole, jos lämmöt on alle 75c ja peli toimii normaalisti. Voit tietysti kokeilla ilman sitä affinitetti asetusta.
     
  5. Jamakasi

    Jamakasi Member

    Liittynyt:
    29.06.2007
    Viestejä:
    51
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    16
    Joo ei siinä mitään hätää ole, mutta ongelma on siinä ettei tuota ääntä oikeen jaksa kuunnella. Joskus tulee 10 sekunnin välein sellanen piippaus ja joskus voi mennä 10 minuuttiakin. Lämmöt pyörii siinä 50-60 asteessa.
     

Jaa tämä sivu