1. Tämä sivusto käyttää keksejä (cookie). Jatkamalla sivuston käyttämistä hyväksyt keksien käyttämisen. Lue lisää.

Samsung S 1050 ja ASR

Viestiketju Digikamera ja valokuvaus -keskustelualue -osiossa. Ketjun avasi odemies 10.09.2008.

Viestiketjun tila:
Viestiketju on suljettu.
  1. odemies

    odemies Regular member

    Liittynyt:
    12.08.2005
    Viestejä:
    449
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
    Tuo kamera tuli hommattua ja ainakin pikainen tutkiskelu ollut että aivan ok!?
    Verrattuna vanhaan Canoniin jossa jo näyttö oli niin postimerkkiosastoa että ei ei...
    3" näkeekin jo..

    Törmäsin netissä arvosteluun ja koekuviin ja silmään pisti tuo ASR eli kuva otettu ilman sitä ja sen kanssa.
    Koitinkin sitä hämärässä ja vertasin salaman kanssa otettuun ja eroa oli mutta jos joku osaa kertoa hieman tarkemmin tuon käytöstä (ohjeet oli aika vajaavaiset)ja missä tilanteessa tuota kannattaa käyttää?

    Esim prätkämessut jne hämärämmät tilaisuudet(värivaloja)jne että ASR:llä vai salamalla?
    Tuossa vanhassa kamerassa räpsi automaatilla ja mitenkään huippuja eivät olleet ja kun tässä on ominaisuuksiakin jo kun vielä oppisi käyttämään.

    Muitakin niksejä ko.kameraan saa antaa.
    Jotain tasojahan siinä saa säätää,mutta kotikäyttöön ei millään seinän kokoisille kuville ole käyttöä,mutta harmittaa tietty jos kuvat ovatkin kuraa jonkun kuvauksen jälkeen pelkästään säätöjen takia.

    Vähän kaukaa haettuja aloittelijan kysymyksiä mutta todella vähän kuvannut digikameralla,videosellaisella hieman enempi ja oppia pitäisi saada ennenkuin kentälle lähtee..heh

    Kaikki opastukset ja niksit ovat todella tervetulleita
     
  2.  
Viestiketjun tila:
Viestiketju on suljettu.

Jaa tämä sivu