moi mulla on sellainen ongelma että kone on hidas. kovelevy hajosi vähän aikaa sitten veimme konen huoltoon ja siellä ne sano että kova levy on taas kunnossa ja windows asennettu. tuntuu siltä että se on edelleen hajalla olisiko tämä mahdollista kun koneeni on tosihidas siis vaikka kiintolevylle siiro kestää sairaan kauan koneeni on koneeni prosessori: amd athlon 64 X2 4800+ am2 muisti 3 gb ddr2 667 mhz emolevy:asrock alivenf4G-dvi kiintolevy:seagate 205GB sata näytön ohjain: msi geforce 7600gs 256mb pci-e kotelo standard atx 350W xp home edition olisiko mahdollista että kiintolevy on hajonnut vai että joku osa olisi huono ?+?
Laittoivatko uuden mallisen kovalevyn vai saman mallisen? Tai sitten ovat laittaneet saman rikkinäisen takaisin ja sanonneet että toimii taas... Kannattaa viedä uusiks jos takuuta vielä riittää
Pystytkö arvioimaan kauan olet pitänyt sitä ensimmäistä kovoasi päällä ja monta käynnistystä, verraten sitä "nykyiseen" eli ajan jälkeen kun sait huollosta. CrystalDisk olisi ohjelma jolla näkisi infoa kovosta, mukaan lukien lämpötilat, käynnistykset ja käytetty tuntimäärä. http://crystalmark.info/software/CrystalDiskInfo/index-e.html Tuon avulla pitäisi pystyä päättelemään onko kovoa vaihdettu. Kauheen auttavaa ei ole, mutta en näin yöllä ja kipeenä keksi parempaa, joten näillä jatketaan.