Minulla on Hp l2045w näyttö ha aceri 17 tuumane saan asennettua niinkuin että on kaksi eri kuvaa voin olla molemmissa esim netissä eri sivuil. Onko mahdollista, että toisella pelaan peliä ja toisel netti auki ku jos, mene toiselle näytöllä pelaamaan ja niin toiseen tullee taustakuva ja jos siitä yrittää painaa niin toinenkin näyttö palaa työpöydälle, jos joku tietää onko mahdollista kiitos voi ottaa yhteyttä myös msn miksuu_2@hotmail.com Toinen kysymys miten saisin, etä molemmat näytöt ovat kuin 1 iso näyttö?
nVidia control panelista laita Dualwiew päälle. Jos on ati niin siitä en tiiä. Tuota ensimmäistä kysymystä en ihan ymmärtänyt
käsittääkseni ei dualiin saa kuin jatkettuna näyttönä eli mitä toisessa teet vaikuttaa myös toiseen. Tietenkin tuota voisi testata itsekin telkkarin kanssa miten se varsinaisesti menee. P.S. ei niitä mailiosoja viesteihin.
Itse onnistuin moisessa laittamalla Dualviewin päälle Nvidia Control Panelista (2x19" VA902 TFT). Peli oli WoW, jonka laitoin Windowed-moodiin. Tällöin hiiren siirto toiseen näyttöön sujui esteettömästi ja peli pysyi toisessa näytössä koko ajan. Jos peli ei ole windowed-moodissa, sen näyttö näyttää työpöydän jos yrität tehdä jotakin toisella näytöllä. Toinen juttu; pelin pitäisi sitten pyöriä samalla resolla kuin ko. näyttö windows-käytössä. Muuten tulee ongelmia.