1. Tämä sivusto käyttää keksejä (cookie). Jatkamalla sivuston käyttämistä hyväksyt keksien käyttämisen. Lue lisää.

Mihin lämmönmittaussoftaan voi luottaa?

Viestiketju PC:n rautaan liittyvä keskustelu -osiossa. Ketjun avasi Makko 20.08.2007.

  1. Stympel

    Stympel Regular member

    Liittynyt:
    19.07.2006
    Viestejä:
    262
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
    okei kiitti vastauksesta, mut se on kyl kumma asia kun surffaan netissä nii lämmöt on noin. 47 mut sit ku jätän koneen päälle ja meen jonnekki muualle, palattuani core1 lämpö on lähelle 60 eli pyörii siinä 55-60. Siis kun en tee koneella mitään, mutta sitten kun vähä aikaa surffailen netissä nii lämmöt laskee yllättäen 40 asteeseen. ja sitku pelaan nii lämmöt nousee taas 60. ja ku käynnistän koneeni nii heti ku aukasen pc wizardin nii lämmöt on 33 astetta vaan ja siitä nousee pikkuhiljaa. Mitä tää meinaa, osaisko kukaan selittää :D:D aikamoinen mystreeri..

     
  2.  
  3. k0jootti

    k0jootti Regular member

    Liittynyt:
    11.10.2006
    Viestejä:
    4,404
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    46
    Nuo voi johtua siitä AMD:n Cool 'N Quiet ominaisuudesta, jonka saa pois BIOS:sta.
     
  4. Chosen4

    Chosen4 Member

    Liittynyt:
    04.02.2007
    Viestejä:
    60
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    16
    Veikkaan että aika samanlainen kotelo löytyy mitä sulla on koska mulla on kans Fujitsun kone, tai ihan sama. Ainakin kuullostaa samanlaiselta ratkaisulta tuo tuuletus mitä mulla on.

    Pelisession jälkeen lämmöt on suunnilleen 56-58 maisemissa, siis silloin kun ottaa kaiken irti esim. Cod 2:lla. Ei oo tainnu ikinä nousta päälle 60. Lämmöt katson Everestillä.
     
  5. Stympel

    Stympel Regular member

    Liittynyt:
    19.07.2006
    Viestejä:
    262
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
    okei elikkä hommaan koneeseen pari tuuletinta lisää
     

Jaa tämä sivu