1. Tämä sivusto käyttää keksejä (cookie). Jatkamalla sivuston käyttämistä hyväksyt keksien käyttämisen. Lue lisää.

Ongelma Instagram ja oma profiili

Viestiketju Ajuri- ja softaongelmat -osiossa. Ketjun avasi PETE11 29.12.2023.

  1. PETE11

    PETE11 Active member

    Liittynyt:
    22.10.2006
    Viestejä:
    1,014
    Kiitokset:
    11
    Pisteet:
    68
    Moikka..
    Itselläni on tietokone ChromeOS. Kysymys on Instagramin oman profiilin ongelmasta. Ja ennenkaikkea tietone sovellutuksesta. Tämä liittyy varmaan Instagramin asetuksiin tmv.

    Miksen näe omalla tililläni mitä seuraan tai ketkä minua seuraavat kokonaisuudessaan. Vain osan heistä. Tämä koskee tietokoneella kun katson omaa profiiliani.

    Kun taas puhelimella menen omaan profiiliin niin se näyttää kuten pitääkin. Näen kaikki ketä seuraan ja kuka minua seuraa. Ihmettelen tätä ristiriitaa..

    Jos joku pystyisi minulle tämän asian selvittämään olisin kiitollinen. Tämä on tietokoneellakin toiminut ennen samanlailla kuin puhelimella nyt. Se on mielestäni tuo profiili muuttunut tuolla tavoin kun se näkyy niin äskettäin. (Tietokone)

    Hyvää uutta vuotta kaikille...
     
    Viimeksi muokattu: 29.12.2023
  2.  
  3. Jyk

    Jyk Regular member

    Liittynyt:
    23.05.2019
    Viestejä:
    485
    Kiitokset:
    35
    Pisteet:
    38
    Ei valitettavasti tule apuja täältä. Kokeilin asentaa sovelluksen omalle koneella ja kaikki toimivat normaalisti.
     
  4. *Trinity*

    *Trinity* Senior member

    Liittynyt:
    15.12.2014
    Viestejä:
    7,569
    Kiitokset:
    1,357
    Pisteet:
    243
    Enpä osaa minäkään auttaa. Mutta pohdiskelenpa silti Jos et ole jo tarkistanut, niin puhelin toiseen käteen ja tietokone auki. Käyt asetus asetukselta läpi onko Instagramin asetuksissa eroja eri laitteilla.

    Yksi mahdollisuus voisi olla, että tietokoneella käytettävään versioon on tullut muutoksia jotka tulee sitten myöhemmin vasta puhelimella käytettävään versioon. Ja vaikka tuossa edellä Jykillä olikin samoin kummassakin versiossa, niin voisiko olla asteittain tuleva muutos. Tämä on siis ihan puhdasta arvailua, kun en Instagramia käytä.
     
    PETE11 kiitti tästä.
  5. PETE11

    PETE11 Active member

    Liittynyt:
    22.10.2006
    Viestejä:
    1,014
    Kiitokset:
    11
    Pisteet:
    68
    Epäilen että kyse on Instagramin päivityksistä, mutta seurataan...
     

Jaa tämä sivu