Palaute
 
AfterDawn.com Keskustelualueet
  In English  Suomeksi  På svenska

Ongelma ISO mounttamisessa. (apuja kaivataan)

#1 10.10.2009 @ 21:16
Elikkäs, latasin ohjelman joka oli ISO. muodossa. Purin sen 7ZIP ohjelmalla, ja asensin sen, (Tämä on PC-peli) ja kokeilin. Ei toiminut. Etsin netisä ohjeita, mutta en löytänyt mitään muuta, kuin ton mounttaamisen. latasin DAEMON tools:in ja yritin. mounttaan siis sen ISO. tiedoston ja peli lähtee. Tulee semmonen valikko: Play, Install Direct, sun muuta. Painan Play ja sitten hetken päästä tulee: "insert wrong CD/DVD". pelissä vissiin pitäisi olla siis 2 CD:tä joten olen hieman ongelmassa...... Olisko teillä jotain jelppii??? Itse en ole mikään maailman paras tietokone jannu mutta täältä toivottavasti saisin apuja. Kiitos ja siitos jo etukäteen!

Sen, minkä nuorena warettaa, sen voi vanhana sharettaa.
#2 11.10.2009 @ 00:15
Jospa vain ostaisit ne pelit, kun et kerta osaa asentaa laittomasti lataamiasi :)


#3 11.10.2009 @ 04:54
Use the force young badawan!
Meet resurssienhallintaan tai omaa tietokoneesee ja avaat sen pelin cd sielt feikki cd asemast ja siel tulee sit paljo jänniä tiedostoja ja kansioita ja sit siel yks semmonen kansio luultavasti mikä viittaa piripäiden käyttämään aineesee ja sieltä sitten käytät vähän päätäsi ja kopiot tiedoston pelikansioo ja sillee.. :)


#4 25.11.2009 @ 14:15
Lainaus, alkuperäisen viestin kirjoitti Maikou1:
Jospa vain ostaisit ne pelit, kun et kerta osaa asentaa laittomasti lataamiasi :)
Kerro minulle, missä kohti tuota postausta mainittiin laiton lataaminen?



Jos sinulla ei vielä ole AfterDawn.com-käyttäjätunnusta, voit syöttää alle uuden käyttäjänimen ja sähköpostiosoitteesi. Osoitteeseesi lähetetään erikseen aktivointilinkki.

Mikäli sinulla on jo käyttäjätunnus AfterDawn.com-sivustoille, kirjaudu sisään viereiseltä välilehdeltä.


Kirjaudu sisään käyttämällä AfterDawn.com-käyttäjätunnusta tai sähköpostiosoitettasi.

Vastaa tähän viestiketjuun

Lihavointi Kursiivi Punainen väri Lainaus Koodi Lisää kuva Lisää linkki




Jaa tämä