Uudessa Xp:ssä ei aukea wmv tiedostot latasin 10 v media plaerin ja microsoftin codekit ja sitten ace Mega Codecs Pack ja jonkun liten vielä eikä tunnu pelittävän joku on solmussa, onko korjaus ehdotusta?
MegaCodecsPack on varmaan sekoittanut kaiken...poista se asiallisesti ja jos ei sittenkään toimi niin asenna uusiksi MediaPlayer ja MS:n codekki. WMV pitäis toimia suoraan ilman mitään asennuksia winukassa. Sais AD ottaa pois noi Codekkipaketit tuolta tiedostot osiosta...tai ainakin pistää ISON varoituksen...sotkevat jatkuvasti osaamattomien koneita.
LaLLi80: onhan noita codec packeja "suositelleet" esim. Mikrobitti ja DVDsanta:n tekijät (molemmille olen palautetta asiasta lähettänyt). Ja monet "warez" mestat noita suosittelevat/tarjoavat. Pitäisi varmaan painattaa lippuja/lappuja ja jakaa niitä kotitalouksiin. Hiukan offtopic taas, joten suokaa anteeksi. EDIT: TYPOJA
Juu Codecit otti lähti , sama juttu jatkuu, eli media player ja muutkaan playerit eivät herjaa mitään ääni kuuluu mutta kuvaa ei tule, koetin myös bsplayerillä, asentelin noita kodekkaja sitten sisään mutta ei auttanut ja nyt vihjeiden perusteella asentelin niitä pois
Testaa jollakin tuolta löytyvälä ohjelmalla mitä koodekkeja puuttuu... http://www.moviecodec.com/topics/5041p1.html