Xbox hajoamassa?

Viestiketju Xbox 360 -osiossa. Ketjun avasi Camel1913 05.09.2009.

  1. Camel1913

    Camel1913 Guest

    Minun, noin puolitoista vanha Xbox 360, alkaa näyttää huolestuttavia merkkejä; noin 10 minuutin peli- tai elokuvasession jälkeen kuva alkaa välkkyä ja näyttää ihmeellisiä värejä (ks. linkit).

    Onkohan kenelläkään teistä ollut vastaavanlaista ongelmaa?

    Olen testannut pyörittää DVD-levyjä sekä XBLA- ja normaalipelejä SCARTin, VGA:n ja tuon normaali YPbPR -piuhan kautta, mutta tulos on silti sama.

    RROD tms. ongelmia ei ole boksin kanssa aikaisemmin ollut.

    Mistä tämä voi johtua? :(


    http://i27.tinypic.com/mczn79.jpg

    http://i25.tinypic.com/dxivy8.jpg

    http://i28.tinypic.com/nmncaw.jpg

    http://i32.tinypic.com/1zclibp.jpg
     
  2.  
  3. mcmopo

    mcmopo Active member

    Liittynyt:
    01.07.2003
    Viestejä:
    1,507
    Kiitokset:
    15
    Pisteet:
    68
    Kyllähän tuo vialliselta näyttää. Eikös boxeissa ole 24kk takuu ellen ihan väärin muista. Eli pistä takuun piikkiin.
     
  4. Playa_XB

    Playa_XB Member

    Liittynyt:
    05.09.2009
    Viestejä:
    8
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    11
    24 kk boxeissa tosiaan takuuta. Ja kuvista päätellen boxin näytönohjaimessa olisi vikaa. Eli takuuseen vaan.
     
  5. Camel1913

    Camel1913 Guest

    Kiitos vastauksista.

    Tilasin Xboxille lomamatkan Saksaan. Vähän harmittaa kun joutuu olemaan parisen viikkoa ilman xboxia... jäi Gears of War 2:n Horde pahasti kesken :(

    Auf wiedersehen!
     
  6. Camel1913

    Camel1913 Guest

    Boxi tuli nyt 23.pvä takaisin. Hyvä palvelu etc.

    Jos joku ihmettelee mistä moinen värihelvetti johtuu, niin tässä vastaus: kyse oli rikkoutuneesta emolevystä, ei näytönohjaimesta (kummallista kyllä).
     

Jaa tämä sivu