Xbox 360 + benq full hd lcd näyttö

Viestiketju Xbox 360 -osiossa. Ketjun avasi Mikoz_96 11.10.2009.

  1. Mikoz_96

    Mikoz_96 Member

    Liittynyt:
    11.10.2009
    Viestejä:
    5
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    11
    Elikkä millasella piuhalla saa liitetty tän benq g2220hd näytön boxiin? Ku haluais vähä tätä hd tuntumaa näihi peleihi.
     
  2.  
  3. mcmopo

    mcmopo Active member

    Liittynyt:
    01.07.2003
    Viestejä:
    1,507
    Kiitokset:
    15
    Pisteet:
    68
    Ihan pikaisella selauksella näyttäisi että näytössäsi on VGA ja DVI liitännät. Helpoimmalla pääset kun ostat jostain VGA johdon tuohon konsoliisi. Tosin tässä vaiheesa äänet tulee RCA-piuhoista. Eli tarvitset jotain mihin kytkeä äänet. Vahvistimen, tietokoneen kaijuttimet...jne.
     
  4. Mikoz_96

    Mikoz_96 Member

    Liittynyt:
    11.10.2009
    Viestejä:
    5
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    11
    No mulla on noi jotku labtecin kajuttimet
     
  5. Mikoz_96

    Mikoz_96 Member

    Liittynyt:
    11.10.2009
    Viestejä:
    5
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    11
    Mulla on jo toi vga liitäntä käytössä elikä voiko ostaa mitään sellast piuhaa mikä sopis toho dvi:hin
     
  6. mcmopo

    mcmopo Active member

    Liittynyt:
    01.07.2003
    Viestejä:
    1,507
    Kiitokset:
    15
    Pisteet:
    68
    Ei ainakaan itellä ole tullut vastaan DVI johtoa boxille. Mutta on kyllä tietääkseni olemassa VGA --> DVI adaptereita. Tai itellähän oli aikoinaan käytössä laatikko millä sai kaksi vga laitetta yhteen näyttöön. Eli napista vain paino ja laite vaihtu. Hintaa laitteella oli muistaakseni noin 30€.

    EDIT: Adaptereita kyllä näyttäisi saavan parillakympillä joten se kyllä näyttäisi olevan paras vaihtoehto.

    EDIT2: Sellainen homma vielä että jos sinulla on tällähetkellä tietokone VGA:ssa kiinni niin kannattaa tarkistaa että koneessä ei ole DVI-liitäntää. Halvimmaksi tulisi ostaa koneeseen DVI-johto ja liittää boxi VGA:n.
     
    Viimeksi muokattu: 11.10.2009

Jaa tämä sivu