winrar ei aukaise

Viestiketju Ajuri- ja softaongelmat -osiossa. Ketjun avasi ysee 22.02.2007.

  1. ysee

    ysee Member

    Liittynyt:
    20.09.2004
    Viestejä:
    0
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    10
    Mulle tulee tuollainen ( C:\Documents [/b]and Settings\******\Työpöytä\Väliaikaiset\S******_Gold_***_220207.-by_*******.zip: Unexpected end of archive)virheilmoitus kun yritän avata kyseistä tiedostoa. Aiemmin on toiminut hyvin mutte ei enää. Olen asentanut winrarin uudestaan mutta sitten se herjaa että "uninstall.exe- Osaa ei löydy" Sovelluksen käynnistäminen ei onnistu koska GrooveUtil.Dll ei löydy. Uudelleen asentaminen saatta poistaa ongelman. Mikähän mättää???
     
  2.  
  3. greenie

    greenie Regular member

    Liittynyt:
    20.01.2005
    Viestejä:
    978
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
    Pystytkö poistamaan sovellusta normaalisti, vai herjaako tuota samaa? Vähän ihmetyttää, miten tuo GrooveUtil.Dll edes liittyy winrariin.

    Kokeile vaihtoehtona:
    http://www.7-zip.org/
     
  4. ysee

    ysee Member

    Liittynyt:
    20.09.2004
    Viestejä:
    0
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    10
    Sain toimimaan. Kun otin palomuurin poispäältä niin sitten onnistui. Ei ole aiemmin tuota tehnyt, mutta jostain syystä nyt se innostui suojaamaan oikein tosissaan... Palomuurina on Kerio.
     
  5. joonasss

    joonasss Regular member

    Liittynyt:
    22.01.2006
    Viestejä:
    226
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
    Joo eipä ollut mikään yllätys kun luin että palomuurina kerio. se blokkii aika lailla kaikkia erilaisia ohjelmia.
     

Jaa tämä sivu