...katosivat kun poistin easyclearenilla käynnistyviä ohjelmia, ja olen kokeillut kumoamista mutta ei vaan toimi. Mistähän ne sais takasii, neuvoja kaivataan.
Jos olen oikeassa niin mene Ohjauspaneeli--> Äänet ja Äänilaitteet --> Sieltä menet välilehteen Äänet ja valitse pudotusvalikosta Windowsin äänet/Windowsin Oletus tai jotain sellaista. En voi nyt ihan tarkalleen neuvoa koska oma windowsini ei toimi ;(
Eli kopioi tuon tekstin muistioon ja tallentaa .reg päätteellä ja sitten tuplaklikkaa sitä tiedostoa. Tai sitten asentaa tuo K-Lite codec packin ja käyttää sen korjausvalintaa.
ihan basic riittää.. mut helpoin se on ku kopsaa itte ton tekstin pätkän mihin agent anto osotteen ja sit pasettaa sen muistioon ja tallentaa nimellä korjaus.reg eli ton kopioit: Windows Registry Editor Version 5.00 [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Drivers32] "midimapper"="midimap.dll" "wavemapper"="msacm32.drv" "aux"="wdmaud.drv" "wdmaud.drv"="wdmaud.drv" "wave"="wdmaud.drv" "mixer"="wdmaud.drv" "midi"="wdmaud.drv"
juu juu.että Eli kopioi tuon tekstin muistioon ja tallentaa .reg päätteellä ja sitten tuplaklikkaa sitä tiedostoa. no toi meni kyl hiukan ohitse.mut enpä ole ainut.=)tai muusta osoitteesta puhumattakaan.=) no homma saatiin kuntoon.hyvin pelaa äänet nyt.kiitosta vaan