Windows Vista ei suostu yhteistyöhön

Viestiketju Windows -ongelmat -osiossa. Ketjun avasi cellucel 11.08.2010.

Viestiketjun tila:
Viestiketju on suljettu.
  1. cellucel

    cellucel Member

    Liittynyt:
    11.08.2010
    Viestejä:
    1
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    11
    (jostain syystä edellinen topic ei taida näkyä muille, ainakin asetuksissani lukee että en ole mukamas kirjoittanut viestin viestiä... pahoittelen jos olen väärässä!)

    Minulla on sellainen ongelma että Windows Vista ei suostu enää käynnistymään minulle. Koitin eilen asentaa Service Pack 1:stä ja asennuksen aikana tuli virhe ja nyt ei lähde Vista enää päälle. Kokeilin sitten minun Windows Vista asennuslevyä jos pystyisin sen avulla korjaamaan tilanteen mutta aina kun koitan bootata sitä levyä niin saan blue screenin näytölle. En pääse Safe Modella sisään eikä myöskään viimeisin onnistunut käynnistys valintakaan toimi. Mitä tässä tilanteessa pitäisi oikein tehdä? Iso kiitos jo etukäteen kaikista vastauksista!

    EDIT: Kokeilin juuri Windows Vista Recovery DVD:tä ja SEKÄÄN ei toimi, blue screenin heittää. Nyt on jokin todellakin pielessä.
     
  2.  
Viestiketjun tila:
Viestiketju on suljettu.

Jaa tämä sivu