Eli käynnistettäessä windowsia "normaali käynnistys -tilassa", ilmeisesti F-securea avattaessa kone käynnistyy automaattisesti uudestaan. Missäköhän vika? Kiitos neuvoista jo etukäteen!
Noilla tiedoilla ei ongelmaa vielä voi ratkaista sillä syitä voi olla monia. Miten vika on tullut? Katso Tapahtumienvalvonnan lokeista siellä olevia virheitä ja erityisesti mitä virheitä aiheutuu käynnistyshetkinä. Kaksoisklikkaa virhettä hiiren oikealla niin saat tietoja. Poistamalla uudelleenkäynnistyksen saa sinisen ruudun, jossa on myös tärkeitä tietoja, otsikko ja STOP-sanan jälkeiset parametrit. Pikakokeiluna voi poistaa F-sekuren Lisää ja poista ohjelmia kohdalla Ohjauspaneelista ja asentaa uudelleen.
Joo...piru ku toi ei herjaa ees mitään ja vaikka poistaa uudelleenkäynnistyksen, niin sinistä ruutua ei ilmesty...kone vaan käynnistyy taas uudelleen! Mut kai se on pakko kokeilla asentaa toi F-Secure uudelleen... :/ Kiitos kuitenkin vinkeistä!
Jos ei auta niin katso Tapahtumienvalvonnan lokeja ja kerro virheistä, erityisesti niistä, jotka ajottuvat käynnistyksen yhteyteen.