Mistähän mahtaa johtua että webbikamera pitää kauheeta vinkunaa? messengerillä ja skypellä on kokeiltu, kummallakin kamerat logitech messenger. Aivan kuin kiertäis jotenkin mutta ei löydy ratkaisua, osaisko joku auttaa?
Tarkoitat kai että kajarit tai kuulokkeet kiertää eli vinkuu? Ilman yhteyttäkö vai silloin kun yhteys? Silloin kyllä kiertää, jos molemmilla kajarit käytössä. edit: Skype ei niin paha kuin Mese, ainaskaan mulla.
sillon kun yhteys on päällä, kummallakin on kajarit ja weppi kamera jossa on sisäänrakennettu mikki. täytyskö toisella olla sit kuullokkeet?
No ei välttämäti, volume jos liian isolla, niin varmasti kiertää. Kiusallista se on, säätelemällä ja kokeilemalla vinkumiset minimiin. Nii, toi kameran mikki ei hyvä, minä vaihdoin tavalliseen pöytämikkiin. Paras on praatailla, kun molemmilla kuulokkeet. :=)