Nyt kun vistan sp1:nen on julkaistu ainakin englanninkielisenä ja mulla on vista ultimaten englannin kielinen versio, mikä on päivitetty suomenkieliseksi, niin voiko tähän vistaan asentaa sen? Kiitos jos joku osaisi vastata!!!
Jos olen käsittänyt oikein, voit päivittää mikäli ensin poistaa ne kielipaketit jotka eroavat näistä 5 kielestä, jota nyt julkaistu SP1 paketti tukee. Eli siis suomi yms. pois ennen päivitystä. Viisaammat korjannevat.
Juu voi olla, et en lähde poistelemaan kielipakettia. Vähän niinkuin turhaa vaivaa. No toiv. huhtikuussa julkaistava suomi sp1 asentuu ongelmitta, kun hieman mietityttää ku enkku on pohjalla ja Suomi paketti päällä. Joku ristiriita siihen kuitenkin tulee...
Joo, parempi kenties odotella. Tuleva useamman kielen paketti lie asentuu ongelmitta. Ainakin pitäisi, kai...
mulla kans enkku ultimate ja nykäsin SP1:n sisään ilman et kielipaketteja oli asennettuna. Myöhemmin sit tarvitsin tiettyjen ohjelmien valikoiden suomenkielisiä nimiä ja asensin isommin ajattelematta suomen kielipaketin ja hyvin on pelannu.
Mun vista umate on kiinaks asennettu ja käytän sitä englannin kielipaketilla. Ei asennu sp1, ei ole saatavilla kiinaks. Japaniks kylläkin. Pitännee jyrätä kiinavista ja pistää enkku huuveriin.
Tarkoitatko, että suomenkielipaketti toimii SP1:sen kanssa moitteitta? Sori, jos kysymys kuulostaa tyhmältä, mutta en halua sekoittaa Vistaa .
Niin onhan se kuitenkin ollut jo jonkin aikaa ulkona, siis näille viidelle pääkielelle että sitä mielellään ottaisi ne luvatut parannukset. Toki, jaksaahan tuota odottaa.