Vista, kone ongelma? Asennus "jäätyy".

Viestiketju Windows -ongelmat -osiossa. Ketjun avasi Plati 28.12.2007.

  1. Plati

    Plati Member

    Liittynyt:
    25.01.2005
    Viestejä:
    4
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    11
    Eli oon tässä nyt jo ties kuinka kauan pähkäilly ja googletellu, ilman tuloksia. Ongelma kuuluu seuraavasti.. Tai miten sen nyt selittäisi.

    Tällä hetkellä yritän asentaa Burning crusadea, vähän aikaa sitten yritin asentaa prostreetiä, muutaman muunkin kanssa ollut ongelmia, oli peli aito tai ei niin ei tunnu olevan merkitystä.

    Kuitenkin kun aloitan asentamisen, ihan hyvin toimii, tulee se itse asennus % määrät jne, saattaa vaan jossain vaiheessa ikään kuin nostaa kädet ilmaan ja luovuttaa, eli toisinsanoen ei tee mitää. Prosentit jää paikallee eikä mitää tapahdu. Ja mikä kaiken kruunaa, se tekee sen missä vaiheessa tahansa, voi olla heti alussa, keskellä, lopussa, ei merkitystä. Ja sitten jossain vaiheessa tulee viesti "Installer is not responding." Mistä helkkarista se voi johtua? Alan tulla hulluks tässä.
    (Edit: Burning crusaden asennus jäätyi ekan kerran 66% sitten 17% ja kolmannella kerralla jopa asentui, prostreetiä en saanut millään toimimaan. Kokeilin varmasti lähemmäs 10 kertaa. Ei tuo silti ole normaalia mielestäni. Kyllä, olen odottanut asennuksen aikana.)

    Käyttöjärjestelmä on Windows Vista Basic. Vai voiko se olla jotenkin jossain laitteessa se vika?

    Jos joku vain osaa auttaa, olen kyllä hyvin kiitollinen. Jos tarvitsette lisää tietoa, kerron kyllä mitä pystyn. Kiitos.
     
    Viimeksi muokattu: 28.12.2007
  2.  
  3. arwid

    arwid Member

    Liittynyt:
    21.12.2006
    Viestejä:
    50
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    16
    koita vikasietotilan kautta mulla tepsi
     

Jaa tämä sivu