kokoonpano intel i7 930@ 3.3Ghz + noctua u12p se2 asus p6t deluxe v2 6g ocz golden edition 2000mhz gtx295 2x kovo FD define r2 (vakio tuulettimilla) 1x dvd asema tällä hetkellä powerina corsair hx620w (muuten hyvä, mutta sirisee aika pahasti) sirinään kuuluu ( esim kun prossu käy n.5-10% kaikki sen yli menevä on hiljaista aluetta. myös silloin kuuluu kun katson streamina jotain flash sarjaa netistä (esim american dad) niin kun laitan full screenin niin silloinkin kuuluu sellaisia sirinä pätkiä. pitää myös sellaisia sirinä pätkiä kun vaihtaa tai päivittää sivua
Onko takuuta jäljellä ? Sain nimittäin kerran näytönohjaimen takuuvaihdettua sirinän takia uuteen samanlaiseen hetkessä.
kyllä pitäis olla takuuta jäljellä pitää kokeilla palauttaa netanttilaan ja kattoo miten homma etenee mut jos homma menee puihin niin mikäs ois hyvä ja luotettava(hiljainen, ilman sirinöitä) virtis tohon ed.men. kokoonpanoon???
rupee ottaa päähän toi sirinä kun surffaa, katselee ohjelmia tai ylipäätänsä tekee mitä vaan mikä vaatii vähän voimaa. muuten on aikas hiljanen kokoonpano
Seasonicin uusi X sarja on saanut erittäin paljon kehuja äänettömyydestään joten osta vaikka tämä. Jos hieman halvemmalla tahdot päästä, niin Corsairin HX650 ja Enermaxin Modu82+ sarjaa on suositeltu. Sitten kun on uusi virtalähde käytössä niin sulla on aikaa ruveta selvittämään takuuta tuon hx620:n kanssa (ensin yhteyttä netanttilaan ja sitten mahdollisesti suoraan Corsairiin) ja jos saat sen korjautettua niin voit vaikka myydä sen käytettynä. Edit: Linkki korjattu.
Miksi ostaa uusi ja selvittää vasta sitten takuuta ? Jos tuote korvataan toisella, niin on kaksi virtalähdettä ?
Koska kone on käyttökelvoton takuupalautuksen ajan, sekä aloittaja ei ollut edes varma mennekö se takuuseen.