Viritelmä emolevyssä

Viestiketju PC:n rautaan liittyvä keskustelu -osiossa. Ketjun avasi tuotano 11.10.2011.

  1. tuotano

    tuotano Member

    Liittynyt:
    11.08.2011
    Viestejä:
    18
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    11
    Olen saanut käsiini tuollaisen soc 939 emon ( MSI K8N Neo2 PE ). Sen perspuolelta löytyy piuha, joka yhdistää yhden päävirtaliittimen nastan ja elkon. Kysynkin ihan mielenkiinnosta mikä on tuon härpäkkeen funktio?
     
  2.  
  3. tuotano

    tuotano Member

    Liittynyt:
    11.08.2011
    Viestejä:
    18
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    11
    Lisätään vielä kuva selventämään sepostuksiani.
     
  4. Dawn121

    Dawn121 Regular member

    Liittynyt:
    05.08.2009
    Viestejä:
    437
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
    Ilmeisesti modattu emolevy.
     
  5. tuotano

    tuotano Member

    Liittynyt:
    11.08.2011
    Viestejä:
    18
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    11
    Siis jotain ylikellotustouhuja vai? Btw kun emolevysetin käynnistää, emolevyyn liitetyt tuulettimet pärähtää täysille (kuten normaalia) mutta piakkoin niiden kierrokset laskevat vähäksi aikaa. Liittyneekö tämä jotenkin tuohon mahdolliseen modaukseen?
     
  6. power_age

    power_age Active member

    Liittynyt:
    06.05.2009
    Viestejä:
    1,824
    Kiitokset:
    163
    Pisteet:
    93
    Kyllä ne tuppaa laulaa n. 2 sek. ja tipuu normaalille, nyt ei kyllä niin paljoa kun toi kotelo on tommonen paitsi prossucooleri taitaa tehdä sen en oo jaksan kiinittää huomiota siihen.

    Jep kyl se on se pros.c. mikä hetkellisesti nostaa käynistettäessä kiekat ja samantien laskee ne alas, eikä ole mitään piuha virityksiä emossa.
     
    Viimeksi muokattu: 12.10.2011

Jaa tämä sivu