Vamistuksia ennen tilausta

Viestiketju Uutta tietokonetta ostamassa -osiossa. Ketjun avasi jonsku16 16.03.2011.

  1. jonsku16

    jonsku16 Member

    Liittynyt:
    26.07.2008
    Viestejä:
    55
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    16
    Siis tämmöinen pieni varmistus. En ole seurannut hirveästi viimeaikoina komponentteja niin voiko joku korjata tätä pakettia. Ainoat joista en ole varma on muistit, kiintolevy, virtalähde ja emolevy. Kaikki ehdotukset otetaan huomioon.

    Kiitos etukäteen.

    [​IMG]

    paljoa enempää en viitsisi sijoittaa tähän mutta jos on hyvät perustelut voi mieli muuttua :)
     
    Viimeksi muokattu: 16.03.2011
  2.  
  3. Axu_

    Axu_ Moderator Ylläpitäjä

    Liittynyt:
    14.10.2008
    Viestejä:
    9,819
    Kiitokset:
    239
    Pisteet:
    143
    Vaihda kovalevy Sumsungin teran kokoiseen F3:n. Sata III -kovalevystä ei ole mitään käytännön hyötyä. Muistitkin saa muutamaa euroa halvemmalla:
    http://www.jimmspc-store.fi/tuote/AD3U1333B2G9-2
    http://www.jimmspc-store.fi/tuote/SU3U1333C4G9-B Yksi neljän gigan kampa on siinä mielessä parempi valinta, että viereen on helppo lyödä toinen, jos joskus tarvitsee lisää muistia. Neljälläkin gigalla toki pärjää pelikäytössä.

    Virtalähteen vaihtaisin tähän: http://www.jimmspc-store.fi/tuote/P1-650S-NLB9
    Voi olla, että minä vain olen liian kyyninen, mutta OCZ:n powereista ei mulla ainakaan ole mitään tietoa, joten parempi vaihtaa takuulla laadukkaaseen. Tuo XFX:n virtalähde on takuuvarmaa Seasonic-laatua. :)

    E: Linkit lisätty.
     
    Viimeksi muokattu: 16.03.2011

Jaa tämä sivu