Moi! Juu ostin tuossa 22" tuumaisen näytön viimeviikolla ja lykkäsin kiinni ja pelitti 20minuuttia ihan hyvin kunnes sammui.. Kokeilin näyttistä niin se oli erittäin kuuma.. Noh hain kellarista tuulettimen ja sohotin hetken siihen, niin näyttö syttyi uudestaan. mikä neuvoksi? vai onko vain pakko hankkia parempi näyttis? Tulossa on 2x 1gb ram muistia. Elikkä Tietokone on SCALEO P /CBN SCALEO P 350W/CPU P4 515/ ja Tietoja: System Manufacturer: FUJITSU SIEMENS System Model: GA-8S649MF BIOS: Award Modular BIOS v6.00PG Processor: Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 2.93GHz, ~2.9GHz Memory: 1024MB RAM Available OS Memory: 1024MB RAM Page File: 1721MB used, 325MB available Windows Dir: C:\Windows DirectX Version: DirectX 11 elikkäs olisin ostamassa uutta näyttistä ja tarviisin tietoa ja vaikka esimerkkejä minkälaista voisin ostaa..
Tuohon penanelosen rinnalle ei kannata kyllä enää mitään hyvää ostaa.. Ainakin näin itse tuumin. säästä vain enemmän rahaa ja ota tosta scaleosta seuraavaan koneeseeen kovo, ja CD asema, sekä tilaa jostain yksityiseltä käytettyä näyttistä. Näin tehtiin kaverini kanssa, koneen osiin itsessään ei mennyt kuin 350e, mutta ostimme 24" näytön myös, joten meni lähemmäs 500e. 350e kasaan, ja saat sillä jo tehokasta palikkaa alle, esimerkiksi saatiin kasaan 275GTX + x4 Phenom 955BE.
elikkä tuohon p4:een ei kannate edes laittaa uutta näyttistä? noh... sitten menee tammikuulle ja pitää siihen asti viilennellä tuota näyttistä
ei tohon enää kannata uutta cooleria hankkia menee rahat hukkaan on sen verran laiska virität ite siihen lisä tuuletusta ja kasaat sitten uuden koneen tammikuussa.