Eli vanha näytönohjain on ati radeon 700 jolla ei pelikäytössä tee oikeen mitään mitä ehdottaisette tilalle?
budjetti on 50e ylä tai ala puolella mieluummin ala. Eli prossu on amd duron.Korjaan näytönohjain on ati radeon 7000 ja muistit on ddr.
Ostaisin uuden koneen sinuna, oikeasti. Tuo duron on kohta 10v vanhaa rautaa eikä sillä tee nykypäivnä pelikäytössä mitään. Radeon 7000 oli taas hyvä kortti CS 1.6 Pelaamiseen jos siihenkään.
Laitapas vielä viestiä, paljonko muistia koneessa on, duronista tarkempaa tietoa ja mitä pelailet. Ehkä tuosta voisi jotain tehoa nyhtää riippuen mitä pelaat.
Heittovaihtotila:yht 2172 MB käytös: 437 MB Vapaana: 1734 MB Keskusmuistia: Vapaana 489 MB Virtuaalimuisti: 3067 MB Käytös: 860 MB Vapaana: 2207 MB. Muistin tyyppi: DDR SDRAM Nopeus: 133MHz Moduulin leveys: 64 bit Moduulin koko: 256MB (2 ranks, 4 banks). AMD Duron, 1000 MHz. Emmä pelaile kun jotai vanhoja need for speed garbon ja tälläst. Eli oisko kannattavaa ostaa uus prossu ja DDR muistit vaii uus näyttis ja DDR muisit? Hintaraja on sellanen 100e +/-