uTorrent ongelma!!!

Viestiketju Aloittelijoiden P2P-ongelmat -osiossa. Ketjun avasi samu1234 10.03.2006.

  1. samu1234

    samu1234 Member

    Liittynyt:
    09.12.2005
    Viestejä:
    86
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    16
    Mulla ois uTorrent ognelma. Mulla on ollu uTorrent kaytossa noin kuukauden ja lataukset on kestany ihan mielettoman pitkaan. Ennen uTorrent:ia mulla oli BitComet ja se toimi mainiosti ja mun on pitany siirtaa melkein kaikki lataukset BitComet:ille ja sit ku ne on sinne siirtany niin ne menee ihan pari tuntia. Mika ois vikana ?
     
  2.  
  3. acido

    acido Regular member

    Liittynyt:
    06.05.2005
    Viestejä:
    771
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
    Kyynisesti sanottuna: syitä voi olla sata. Jos Comet toimii, mikset palaa siihen? µ ei ole mikään ainoa oikea, vaikka täältä sellaisen käsityksen voi joskus saada.
     
  4. Tepi

    Tepi Member

    Liittynyt:
    03.10.2004
    Viestejä:
    39
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    16
    Minulla myös utorrent ongelma,päivitin version 1.5:seen ja lataa nyt ihan törkeen hitaasti. Logissa teksti "error openin windows firewall 0x80040154". silti kuitenkin lataa,tosin melko hitaanlaisesti.

    Mulla ei ees tietääkseni ole windowsin palomuuria,kun ei ole sp2 päivytystäkään,noh kuitenkin mistä nuo windowsin palomuuri asetukset löytyy,jos niitä ropais?
     
  5. hannu80

    hannu80 Guest

  6. eduard0

    eduard0 Active member

    Liittynyt:
    27.06.2005
    Viestejä:
    1,396
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    66
    Jos tulee ongelmia päivityksen jälkeen, on yleensä syytä palata takaisin vanhempaan versioon jossei muuten ongelma ratkea. 1.5-versiossa on kylläkin aika paljon uudistuksia, mutta 1.4 on ihan toimiva siinä missä muutkin vanhemmat µTorrentit.
     

Jaa tämä sivu