Moi. Noniin asiaan elikkäs, ostin tossa 4 kuukautta sitten ulkoisen DVD polttavan merkkiä BTC. Noh se toimi aluksi hyvin mutta sitten kun formatoin koneen ni ilmeni ongelmia. Ei suostunut polttamaan yhtään mitään, dvd decrypter heitti vaan I/O Error... Noh sitten vein sen takuuvaihtoon ja kun sitä ei enää ollut niillä hyllyssä niin antoivat sitten Lite-On:in ulkoisen polttavan. Luulin jo hetken että ongelma korjaantui mutta ei. Eensin piti tapella 2 päivää että sai koneen ees hyväksymään sitä. Kun pääsin ihan poltto softan avaamaan ja polttamaan ni eikus sieltä tullut taas se I/O Error... Olen nyt kaikkea kokeillut mutta ei toimi ni ei. Mitä tässä pitäis oikee tehä ku alkaa menee hermot näitten vehkeitten kanssa? Kone: Windows XP Athlon XP 2200+ 512 RAM 2 Maxtorin kiintolevyä Radeon 9800pro USB 2.0 kortti ja Everestin lokista nappasin polttavan mallin LITE-ON DVDRW SOHW-1653SX USB Device Kiitos ja kumarrus. Teidän puheen vuoro Gurut.
Mitä aihioita käytät? Voi nimittäin olla huonossa levyssä se vika, vaikka vähän oudolta kuulostaa tuohon vikaan
Verbatim 16x Certified levyjä ja on tullut jo noin 14 lasin alusta, että kyllä tää vähän kirpaseen kun ei ole mitään kovin halpoja nuo.
Itselläni on Iomegan super dvd ulkoinen polttava. Itselläni on errori tullut dvd Shrinkkiä käyttäessä jo siinä vaiheessa kun levyn vob filuja ollaan laittamassa kovalevylle. Itselläni on vika ollut yleensä dvd:ssä joka on ollut kovin naarmuinen ja likainen. Ole pessyt dvd levyn haalean juoksevan veden alla ja hammasharjalla kiertänyt "oikeaan suuntaan levyä ja kuivannnut paperilla varovasti. Useasti kyseinen errori kadonnut sen jälkeen.
Ei ollu ristiriitoja, mutta ei tarvitse enää serkku käväsi ja sano että tehdään tosta sisäinen ja nyt se sitten on sisäinen että kiitos kumminkin.