Hei, latasin noin 4kk sitte CS 1.6 Digitalzone version ja se toimii hyvin mutta,kun aion ostaa lähi päivin Cs 1.6 koko version missä tulee levy mukana niin minulla on ongelma että toimiiko se minun koneellani Koneestani: Windows XP Professional Evo D310 malli, Compaq:n kone DirectX 9.0c jossa näytön ohjain 48.0mb(arvio)äänet: DirectX9.0c ja Soundmax digiatal audio. Tiedot katsottu Käynnistä->Suorita->dxdiag Kiitos etukäteen tiedän, että cs 1.6:een tarvii noin 16-14mb näytönohjainta. Mutta laitoin silit näytönohjaimeni tuohon.
Ei nuo tiedot kerro kyllä paljoa mitään, mutta näytönohjain on niin huono ettei sillä sourcea pelata. 1.6 toimii hyvin.
1.6 toimii 100% varmuudella, sourcesta en menisi sanomaan jos tuo näytönohjaimen muisti on tuo 48megaa mitä sanoit, pistä tarkempaa infoa koneesta niin tietää paremmin. Katso vaikka oma tietokone/ominaisuudet ja mitä siinä ekassa välilehdessä lukee, muistin määrä ja prossun kellotaajuus (RAMin määrä ei kuitenkaan näy kaikissa koneissa tuolta katsottaessa).
Ei löydy tot ominaisuudet mut katoin järjestelmä tiedot ni siel on jotain Service Pack 2 Versio 2002 Intel(R) Pentium(R) CPU 4 2.00GHz 1.99 GHz
Tuosta päätellen myös sorsa pelittää jotenkin eli osta molemmat vaan ja jos myöhemmässä vaiheessa ostat uutta konetta niin siinä sitten ainakin toimii hyvin, eikä se kalliskaan ole.
Okei kiitos kaikille auttaneille =) otan noi muistii ja katon sit sorsan taka kannen niit juttui et paljo pitää olla ne jutut..
KYLLÄ TOIMII!! itsekkin pelannut kyseistä peliä noilla spekseillä. Oli muuten 2Ghz prossu ja melkeen samanlainen näyttis.
Ok mutta kun latasin torrentilla Sourcen niin se vähä lagi niin ei sitä voinut pelata mutta johtuikohan se siitä että se oli torrentilla ladattu?
Ei pitäs vaikuttaa ellei oo joku huono non-steam versio, koita heittää resoluutio pienelle, kaikki reunanpehmennykset pois ja detaljit pienimmilleen ja kerro sit pyöriikö
Joo jos noi säätää kuten s4mw1s3 neuvoi ei siinä ole mitään ongelmaa, voisin lyödä vaikka pääni pölkylle.
en menis lupaamaan : D itellä 3,6ghz celeron ja 256mb integroitu näyttis, 1gb ram ja sorsa näytti samalta ku 1.6 mut pyöri paskemmin kyrsi kyl se pelaaminen vaikka huonoimmat maholliset eikä vielkää
Jos ei noilla toimi kunnolla niin vika on todennäköisesti ajureissa tai mahdollisesti viallisissa laitteissa. CSS ei vie nykyaikaisilta koneilta mitään tehoja. Eli koitappas päivittää niitä ajureitas ennen kun tuut tänne kinaamaan! --------------------------------------------------------------------- Ihme nyyppiä kun jaksaa väittää vastaan! Joko rupeisitte uskomaan tiedot tämän sivun alareunasta http://www.steamgames.com/v/index.php?area=app&AppId=240 Laitteistovaatimukset Minimi: 1.2 GHz Processor, 256MB RAM, DirectX 7 level graphics card, Windows 2000/XP, Mouse, Keyboard, Internet Connection Suositus: 2.4 GHz Processor, 512MB RAM, DirectX 9 level graphics card, Windows 2000/XP, Mouse, Keyboard, Internet Connection
2ghz Turion, giga muistia ja integroitu x1100 ati.. ei pyöri CSS tällä läppärillä. Löytyi taannoin täysin sama paketti 1.8ghz:n intelillä. 1.6 toimi ok, source ei ollut lähellekään pelattava. Jos löydät koneeseen paremman erillisen näytönohjaimen sourcekin saattaa toimia. Jätä vielä kauppaan.
Ihan normaalia että css ei pyöri kunnolla integroidulla näyttiksellä ja celeron prossulla. Ajurit kunnossa tai ei.