Jos olisit vaivaitunut käyttämään googlea, niin olisit heti löytänyt tarvitsemasi tiedon. http://games.gamepressure.com/game_info.asp?ID=6716
pyörii koska minunkin koneella (sigu) pyörii 1248x1024 antialiasing 4x ja world detail highilla... ja ei pätki yhtään.. sulla vielä parempi rossu ja 1gt enemmän muistii
Ei pyöri, koska minunkaan koneella (sigu) ei pyöri 1280x1024 antialiasing 4x world detail highilla... ja pätkii... sulla vielä huonompi rossu ja 1gt vähemmän muistii.
Omalla koneella toimii näillä asetuksilla, nykimistä sattuu aika harvoin. FPS on kokoajan jossain 30:ssä (Frapsin mielestä) mutta en tiedä.
Kyllähän se hyvin toimii pätkimättä, riippuu tietysti asetuksista. Ei niitten täydy ihan täysillä olla.
Jos mulla on FPS kokoajan 30 niin mielummin karsin vähän herkkuja että fps on korkeampi. Ja tietenkin riippuu mitä ajureiden asetuksisa on.
Kaikki pelithän pyörivät millä tahansa koneella (melkein) ,mutta kutehn Sebu92 sanoi ,melkeinpä kaikki riippuu asetuksista.. eli resot ,kaikki terävöitykset ja varjotehosteet ym. ym. vaikuttavat siihen miten hyvin pyörii ja mikä fps. Eli jos ei pyöri niin herkut vähemmälle. =)
Ei kai sitä ole minnekään kirjotettu mutta voidaan ajatella niin että peli käynnistyy, ei kaatuile ja voi pelata sulavasti (25-30 FPS).
Jos peli pyörii kokoajan yli 30fps, eihän siitä yksinkertaisesti voi nähdä nykimistä? Jos kaikki siis oikeasti päivittyy 30 kertaa sekunnissa.
Oon hankkimassa Asuksen Radeon 1950pro 256mb pci-e näyttistä. Pyörisikö peli paremmin tuolla 1950pro:lla kuin nykyisellä x800:llani.
Onkos mitää tietoa ku nyt kun pelaan TDU:ta, nii fps on 20-35 (1280x1024, AA x 4, high asetukset) Nii nousiskohan se fps paljoakin tosta 20-35?