1.Elikkäs tein Max Payne pelistä imagen kovolle ja poltin sen imagena (alcohol 120%) CD-RW 700MB levylle. Kun katson resussien hallinnasta CD:n sisältöä niin siellä ei ole mitään. Mihin tiedostot katosi, miksi CD:llä ei ole muka mitään? kone väittää että levy on tyhjä! poltto kesti 20min! (4x)! 2. Miten kovolla oleva image on 818MB ja kun poltan niin se on 685MB ja mahtuu 700MB levylle?
2. Imagessa on muutakin informaatiota kuin itse tiedostot. Ja CD levyllä on esim virheenkorjasubittejä joten levyllä on enemmän tilaa kuin 700
Mulla just sama problemo! Eli tein Alcoholilla imagen Alien vs Predator PC-pelistä ja poltin sen, muttei levyllä mitään ollu? XP ja vanha Creativen asema. Osaisko joku antaa vinkkiä? Kiitos!
Siis polttamasi cd-levy oli ihan tyhjäkö? Eli se image pitäisi pyörähtää käyntiin kun heität sen polttamasi cd:n sinne cd-asemaan. Ellei sitten tuo sun cd-asemasi ole Alcoholin tukemattomien asemien joukossa.
joo, cd-asemassa oli tyhjä levy vaikka poltin kaikilla oikeilla asetuksilla! Sama homma ku poltin saman pelin myös Nerolla ja CloneCD:llä ettei se pyörähtäny käyntiin! Sain kylläkin ne Alcoholilla tehdyt imaget toimiin mounttaamalla!