Terve. Haluaisin asentaa xp:hen teemoja ja haluaisin jättää väliin kaikenlaiset ohjelmat jotka voi vain romuttaa koneen niin mulle suositeltiin tämän nimistä ohjelmaa kuin Uxtheme Multi-patcher 6.0. Haluaisin kysyä että onko turvallista asentaa tämä ohjelma jotta voisi alkaa ladata teemoja? Juttu on myös siinä että mulla on xp:ssä service pack 3 ja yks kaveri kerto että se Uxtheme Multi-patcher ei ollu passannu tohon sp3:seen mutta kakkoseen oli. Osaisko joku kertoa omasta kokemuksestaan että oliko tuo patch helppo asentaa ja voiskos joku vielä pistää linkin mistä sen voi ladata turvallisesti sp3:seen? En oo varma että onko tuo softpedia turvallinen paikka ladata. Kiitos jos joku jaksaa auttaa... =)
Tuneup utilities:lla onnistuu ainakin turvallisesti. Ite oon tota käyttäny niin Vistal ku XP:llä ja tolla SP3:lla. Veikkaan että toikin on ihan turvallinen ja silleen. Softpedia on ihan hyvä paikka ladata.
Kannattaa nuo tuneupit sun muut ohjelmat unohtaa kokonaan, ja ajaa juurikin tuon uxThemepatcherin. Paras paikka etsiä noita teemoja on Deviantart. (http://browse.deviantart.com/customization/skins/windows/visualstyle/?order=5)
Täysin samaa mieltä rmCowboyn kanssa. UXTheme patcher SP3:lle tästä. Patchauksen jälkeen teemat C:\windows\resources\themes -kansioon. Hyvä ohje kokonaisuudessa tästä linkistä: http://www.mvnet.fi/blogi/index.php?title=windows_xp_vistamaisemmaksi&more=1&c=1&tb=1&pb=1 EDIT: typoja
Ihan kamalia ohjelmia nuo Tuneupit ja WindowBlindsit, naulan lyö koneen arkkuun kun menee semmoisia asentelemaan. UXTheme patcher toimii eikä syö resursseja turhaan kokoaikaa taustalla. sieltä vaikka teemoja, lassekongo83:lla on todella hienoja muutama (IMO) joten kannattaa tarkistaa hänen profiilinsa ainakin