XP Koneessani on kaksi käyttäjä tiliä, toisessa ei voi vaihtaa työpöydän taustakuvaa.Koitin haulla etsiä samasta aiheesta, mutta se desktopfix homma ei toiminut mikä oli jollain auttanut. Tietäiskö kukaan mitensen saisi toimimaan. Väriä voi vaihtaa mutta kuvaa siihen ei saa.
Onko se järjestelmänvalvojan oikeuksin ja käyttis XP Home? Voi kokeilla avata uusi tili, hiukan erilainen nimi, ja poistaa entinen.
Eipä sillä taustakuvalla väliä ole, harvemmin tulee mokomaa katseltua edes 5min päivän aikana kun on ohjelmia fullscreenissä päällä. Mutta kokeile tuota Neptunin neuvoa jos asia on sinulle tärkeä.
joo xp homehan se. tili tiedoissa lukee ainakin et on järjestelmänvalvoja. Joo tuota hommaa ajattelin itsekkin mut siellä on niin paljon kaikkia tietoo. Ne pitää varmaan siirtää jaetut tiedostot osioon ja sielta sit sinne uuteen tiliin.?
Uuden käyttäjän luominen tapahtuu ohjauspaneelista käyttäjät-kuvaketta klikkaamalla, prosessi on kyllä selvästi ohjastettu.
Nonii siellähän oli ku alko poistaan sitä tiliä niin säilytä tiedostot.. olin ne jo aiemmin siirtänyt toiseen tiliin......aina viisastuu vähän. Kiitoksia avustaneille.