Source dedicated server probleema

Viestiketju PC:n pelit -osiossa. Ketjun avasi jampt 06.07.2010.

  1. jampt

    jampt Member

    Liittynyt:
    02.11.2008
    Viestejä:
    71
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    16
    Moro!
    Ongelmana on siis, että itse vasinainen Source dedicated serveri ei käynnisty. Servun saan kyllä tehtynä Half life: deathmachina, mutta kun haluaisin tehdä sen Counter strikeen. Ja siis kun painan start server, lataus ikkuna ilmestyy ja hetken päästä katoaa eikä mitään tapahdu. Huomasin, että ohjelma luo mdmp tiedoston servun kansioon, mutta sitä tietenkään ei pysty avaamaan. Luin että sen voi avata Visual studio 2003:lla, sitä vaan ei oikeen saa asennettua mitenkään.

    Ratkaisua?
     
  2.  
  3. JarkkoSE

    JarkkoSE Member

    Liittynyt:
    13.04.2010
    Viestejä:
    93
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    16
    Mulla pätkii ihan hulluna delicated laitoin vaan konsolee: sv_lan 0 ja hyvä tuli, tosin sun pitää pyörittää koko ajan Cs:ää.
     
  4. jampt

    jampt Member

    Liittynyt:
    02.11.2008
    Viestejä:
    71
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    16
    Niin no, ongelmahan ei ollut se että se lagaa tai pätkii vaan se, että en saa sitä dedicatedia edes käyntiin. No kiitos vastauksesta kuitenkin, kai sitä pitää sitten vaan pysyä kavereiden kanssa pelaillessa sourcen kautta tehtävällä servulla :)
     

Jaa tämä sivu