skype dualphone

Viestiketju Vapaata keskustelua -osiossa. Ketjun avasi pisberg 02.12.2006.

  1. pisberg

    pisberg Guest

    ostin tollasen http://dualphone.net/SF_Forside-166.aspx
    ja ajatuksena oli käyttää skypen ja voipbusterin kanssa mutta se on lukittu skypelle sitä voi käytää voipbusterin kanssa mutta poikkasee puhelun noin 1 minutin jälkeen.
    voipbuster kun on täysin ilmainen ohjelma esim ulkomaisiin lankaliittymiin niin olisi ok jos puhelin toimis myös sihen eli onko jollai tietoa jos/miten eston voisi mahdollisesti purkaa?=)
     
  2.  
  3. Agent_007

    Agent_007 Senior member

    Liittynyt:
    05.05.2003
    Viestejä:
    29,936
    Kiitokset:
    124
    Pisteet:
    143
    Tuo varmaan näkyy erillisenä äänilaitteena koneessa. Onnistuuko esim. audacity:llä nauhoittamaan yli minuutin ääntä jos tuon valitsee nauhoituslähteeksi ja alkaa nauhoittamaan?
     
  4. pisberg

    pisberg Guest

    näkyy erillisenä juuh.. pitää koikeilla jos suostuu äänittämään
     
  5. pisberg

    pisberg Guest

    52 sekuntia se äänittää ja sit menee hiljaseks... joku sen mykistää jos ei ole skype käytössä.
     
  6. Agent_007

    Agent_007 Senior member

    Liittynyt:
    05.05.2003
    Viestejä:
    29,936
    Kiitokset:
    124
    Pisteet:
    143
    Auttaako jos skypen käynnistää taustalle?
     
  7. pisberg

    pisberg Guest

    skype on päällä taustalla koko ajan..eli ei auta toisin en oo kokeillu jos sammuttaa skypen kokonaan kun juttelee voipbusterilla jos blocki vaikka sammuis siinä samalla=)
     
  8. Agent_007

    Agent_007 Senior member

    Liittynyt:
    05.05.2003
    Viestejä:
    29,936
    Kiitokset:
    124
    Pisteet:
    143
    Jos ohjelmointitaitoa löytyy niin tuo on kyllä kierrettävissä. En kyllä pikaisella googlauksella löytänyt mitään valmista ohjelmaa/hackia tuohon. Eli tuo Skype varmaan lähettää jotain viestiä, jota tuo ajuri/puhelin kuuntelee. Esim. Windows viestinvälitys kuuntelemalla ja etsimällä Skypen sanomia tuo "herättäjä" varmaan löytyy. Tai voi olla että se on suoraan https://developer.skype.com/ tuolla.
     
  9. pisberg

    pisberg Guest

    juuh yritin iste myös etsiä jotain crackiä mutta ei oo viel tullu vastaan,ja ohjelmointi taito ei kyllä ole=)
    pitää vaa jatkaa etsimistä
     

Jaa tämä sivu