tervehdys kaikille ! Kysymys koskee, miten saan tuon emulen käyttämän portin auki ? tällä hetkellä tila on firewalled ja windows 7:n, palomuuri on disabloitu. Reitittimenä on TeleWell TW-3G. Mihin kuvassa vasemmanpuoleisista valikoista asetukset tulisi tehdä ? kiitos vastauksista jo etukäteen.
Porttiohjaussäännöt, ohjelmallinen palvelin ja lisäät sen portin vakio-protokollalla UDP/TCP tai both. Jos siellä on kaksi kohtaa portille niin kumpaankin tuo sama, ensimäinen on ulkoverkosta tuleva liikenne ja toinen portti mihin se liikenne ohjataan. ^^"
Lisäsin printscreenit valikoista ohjelmallinen palvelin ja saapuvat/lähtevät paketit. Eipä toimi näillä vaan kad verkko on tilassa connecting vieläkin. Ipv4-osoitteeni on siis 192.168.0.100. Ja windowsin oma palomuuri disabloitu. Ilmeisesti noihin asetuksiin ei voi merkkijonoja laittaa ?
Saapuvien ja lähtevien pakettien suodatus > et laita mitään Ohjelmallinen palvelin Palvelun portit: 4662 Palvelimen IP: 192.168.0.100 Palvelun portit: 4672 Palvelimen IP: 192.168.0.100