RUNDLL erroreita

Viestiketju Windows -ongelmat -osiossa. Ketjun avasi Auroora 13.01.2009.

  1. Auroora

    Auroora Member

    Liittynyt:
    26.12.2005
    Viestejä:
    10
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    11
    Kun boottaan koneen niin ruutuun ilmestyy aina kaksi virheilmoitusta:
    C:\WINDOWS\system32\rebitawo.dll
    C:\WINDOWS\system32\mudurofo.dll
    ja jotain että määritettyä tietoa ei löydy. Virhe alkoi siitä kun huomasin ettei AVG free virustorjunta ollut enää oikein ajatasalla viruksissa ja vaihoin Avastiin (netti tietysti pois päältä softan vaihon aikana). Avast söi kaikki pahar örkit mutta sen mukana tuli nämä virheilmoitukset. Kone ei ole toiminut sen huonommin kuin ennen virheitä mutta kai tässä jotain hämminkiä on.
     
  2.  
  3. yamaneko

    yamaneko Senior member

    Liittynyt:
    22.09.2005
    Viestejä:
    5,093
    Kiitokset:
    1
    Pisteet:
    118
    Sinuna ottaisin HijackThis -lokin ja laittaisin sen tuonne Virustorjunta.net HJT-logien analysointiin (sinun on ensin rekisröidyttävä ellet jo ole). Siellä koulutetut fixaajat katsovat lokisi läpi, ja kertovat mitä sinun tulee tehdä.

    Myös täällä AD:ssa on lokeille varattu osio ja fixareita, osa samoja kuin Virustorjunta.netissä, mutta täällä ei valvota sitä onko fixaaja koulutettu vai ei. Siksi suosittelen Virustorjunta.netiä.

    Ohjeita lokin ottamiseen löydät tästä: Hijackthis -ohjelman tallentaminen omaan kansioon ja ohjelman nimen muuttaminen, sekä lokin ottaminen.
     

Jaa tämä sivu