Tilasin tukun levyjä nierleltä. Niistä 100 kappaleen patukka Prodyen 800mb levyjä tuntuvatkin olevan todellisuudessa 700mb kiekkoja. Mikä mättää?? NeroCDSpeed ilmoittaa levyjen todellakin olevan vain 700mb, vaikka levyn pinnassa seisoo 90min./800mb. Ovatko levyt todella sitten 700mb ja tehtaan moka, vai voiko niille tehdä mitään edukseni? (Kokeilin nerolla poltettaessa sallia overburnin => levy nyt lasinalusena ) Mitään aiempia vastaavanlaisia kokemuksia kenelläkään? Masentavaa. Lähetänkö loput 99kpl takaisin nierlelle
Oisko niin että ne kyllä ovat 90min./800mb levyjä mutta CD-asemasi ei tue 800mb levyjä. Jos näin on ja et muuten saa niitä pelittään niin voithan kokeilla FirmWare päivitystä.
Todennäköisesti asemasi ei tunnista isompia levyjä. Jos vaikka kaverillasi on uudempi asema niin voit kokeilla mitä hänen koneensa asiasta sanoo.
Masentavaa sekin Kyllä tuo tunnistaa isommat levytkin (mm. TDK), ja toimii muitta mutkitta. Noiden Prodyen levyjen kohdalla kummatkin asemat (nec 1300a sekä 52xcdr/rw jokin) ilmoittavat levyjen olevan 700mb.