Elikkäs mikä emo oisi sopiva tuolle prosessorille, kellottaa aion. Hinta saisi olla noitten ympärillä, max 120e, mieluiten vähemmän. AM3 kanta pitää olla ja DDR3. Kiitos
Hups.. ei hokannu DDR2 vaatimusta, mutta tuo M4A78-E on varmaan parhaimpia DDR2-lankkuja tuossa hintaluokassa. Jäähyksi ovat suositelleet tuossa hintaluokassa tätä: http://www.jimmspc.fi/tuote/RR-B10-212P-GP Ja 80mm tuulettimet sopii 120mm paikkaan adapterilla, mutta itse en laittaisisi koska 120mm tuuletin kierrättää ilmaa paljon paremmin kuin 80mm paljon pienemmällä äänellä.
Miten olisi Gigabyte MA770-UD3P. 86.90€. Puutteena on että ei tue crossfireä. It ajan kyseisellä lankulla 3-ytimistä Phenom II X3 720 BE:tä ylikellotettuna 3.3 GHz:n ja neljäs ydin avattuna. (Vaatii kai tietyn version biossista että X2:n tai X3:n lukittuja ytimiä voi kokeilla avata.) http://www.verkkokauppa.com/popups/prodinfo.php?id=40929 EDIT: On DDR3 mitä kai haet?
Vanha threadi söhlin ton jutun kaa niin nousi taas ylös, M4A79XTD-EVO on nyt jo valittuna, DDR3 crossfire 790X piiri mahd. lisäytimet käyttöön + muuta hjuvaa.