pelit kaatuvat

Viestiketju PC:n pelit -osiossa. Ketjun avasi toni93 21.09.2010.

  1. toni93

    toni93 Member

    Liittynyt:
    20.03.2009
    Viestejä:
    29
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    11
    osaisiko kukaan sanoa että mikähän mahtaa olla vikana kun pelaan esimerkiksi Counter strike sourcea niin tietokoneen lämmöt hyppäävät sinne 60 asteeseen ja vähä aikaa saa pelata jonka jälkeen koko peli kaatuu (hl2.exe lakkasi toimimasta) Koneessa luulisi puhtiakin riittävän:
    Intel E8400 3.0 GHz,4 GB rammia, Nvidia GeForce GTS250 DK. Joten olisiko kellään vinkkejä että mikähän mahtaa olla pielessä..?
     
  2.  
  3. jounis

    jounis Regular member

    Liittynyt:
    05.11.2004
    Viestejä:
    184
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
    Saattas viitata näytönohjaimen lämpöongelmaan.
    En nyt tunne tuota ohjainta kummenmin, mutta jos se on varustettu passiivijäähyllä niin kotelon ilmankierto on tärkeää, varmista et ilma kiertää.
    Toisia ajureita ohjaimeen kans kannattaa testata
     
  4. toni93

    toni93 Member

    Liittynyt:
    20.03.2009
    Viestejä:
    29
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    11
    en itsekään pahemmin sitä tunne mutta uudet ajurit tuli ladattua ja kokeiltua mutta lämmöt pyöri vieläkin siinä 58 asteen yläpuolella. pitänee vielä varmistaa tuota ilmankiertoa koteloon.
     

Jaa tämä sivu