Mikä olisi halvin ja kätevin tapa saada Nintendo Wii:n (tai minkä tahansa laitteen) komposiittivideo ulostulosta kuva tietokoneelle? Tuollaisia pelikonsoli --> VGA adapteriboxeja on olemassa, mutta näyttäisivät maksavan sen verran, että samalla hintaa saisi jo kunnon TV-kortin: http://www.modpiiri.com/?sivu=lisatieto&id=428&ak=3&cid=26 Ongelmana siis on että meikäläisen ainoa näyttölaite on 22" TFT näyttö missä on ainoastaan DVI ja VGA sisäänmenot. Tuli mieleen, että halvin tapa taitaa olla TV/Video kortti jossa olisi komposiittivideo sisäänmeno. Pystyisikö joku suosittelemaan halpaa? Ei tarvitsisi olla edes Digi-TV viritintä kortissa, semmoinen kun jo USB palikasta löytyy =) Vai mikä olisi paras tapa?
Toimiskohan tollasella..ei vaan sanota mihin suuntaan toi toimii. http://www.verkkokauppa.com/popups/prodinfo.php?id=0780
Aika suolainen hinta adapterille...tuli mieleen että eiköhän tuollaisen voisi saada väännettyä itsekinn..vai sisältääköhän tuo jonkun muuntopiirin tai muuta elektroniikkaa?