Hei! En ole hirveästi nyt seurannut alaa, mutta kerrotteko mikä on ykkösohjelma DVD-levyn varmuuskopiointiin. Eli koko levy valikkoineen ja extroineen 4,7 gb levylle. Ilmeisesti vaihtoehdot ovat RatDVD ja DVD Shrink? Ohjelman pitäisi olla kohtuullisen helppokäyttöinen tai sf-ohjeilla. Olen käyttänyt DVD X Copyä, joka on kyllä ääliö-helppo ja hyvä, mutta sillä jää puuttumaan valikot ja extrat.
Kyllä toi DVDShrink on ihan hyvä tohon tarkotuksee. vaikeakaan se ei todellakaan ole, varsinkaan kun on olemassa kunnon ohjeetkin: http://fin.afterdawn.com/artikkelit/arkisto/dvd-9_dvdr-levylle_dvd_shrinkilla.cfm
Joo, DVDShrinkiä olen käyttänytkin Topfield-tiedostojen polttoon DVD:lle. Hienoa, että on porukkaa, jotka viitsivät näitä ohjeita tehdä! Jäin vain vähän miettimään että mitä tarkoittaa DVD-9 muoto?
DVD-9 tarkoitetaan levyä jossa on yhdellä puolella kaksi kerrosta. Eli suurin osa kaupasta saatavista elokuvista täyttää tuon kriteerin.
Dvd-shrink on kyllä kaiken huippu! En sitten ole ikinä niin hyvää ohjelmaa käyttänytkään. Helppo ja yksinkertainen!