Osiointi....

Viestiketju Vapaata keskustelua -osiossa. Ketjun avasi jpekkam 06.11.2003.

  1. jpekkam

    jpekkam Guest

    Lueskelin tuossa nuita kovon osiointi ketjuja, mutta ei oikeen löytynyt mulle sopivaa ohjetta, (laittakaa jos on tiedossa)
    Siis mulla on C, D ja E asemat, jokainen asema on 20Gt ja haluaisin tuolta E asemalta jossa on musiikki siirtää 7Gt D asemalle jossa on pelit.
     
  2.  
  3. Scuppe80

    Scuppe80 Regular member

    Liittynyt:
    20.07.2003
    Viestejä:
    148
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
  4. jpekkam

    jpekkam Guest

    Siis... mulla on yksi kovalevy 60Gt! ja se on osioitu C, D ja E asemiin...
     
    Moderaattorin viimeksi muokkaama: 06.11.2003
  5. Scuppe80

    Scuppe80 Regular member

    Liittynyt:
    20.07.2003
    Viestejä:
    148
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
    ja niissä on 33% käyttö jokaisessa ja nyt haluat siirtää jostain toisesta osiosta toiseen 7GB eli sitte sulla olis asemat 20GB 27GB ja 13GB... saako kysyy, mutta mitä järkee? ja mitä mä luulen/tiedän että osiota ei voi poistaa sillälailla että siinä olevat tiedot pysyis siellä tallessa.

    korjakkaa jos oon väärässä.

    mutta sen tiiän että "Partition Magic" on hyvä softa ja sillä saat levyn vaikka tuhansiks pieniks orgasmeiks :)
     
  6. jpekkam

    jpekkam Guest

    Aina saa kysyä että onko mitään järkiä... :)
    Noh... ku aattelin kun mulla on tuolla D asemalla pelejä ja sieltä rupee tila loppuun ja tuolla E asemalla on vielä 12Gt vapaana jossa on musiikki niin saisin tuonne D asemalle lisää tilaa ettei tarvis laittaa pelejä E asemalle... Pysyis järjestys!!!
     
  7. juppe22

    juppe22 Active member

    Liittynyt:
    28.05.2002
    Viestejä:
    2,660
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    66
    Kyllähän toi muistaakseni PQM:llä onnistuu, mutta kannattaa ainakin eheyttää levyt ennen sitä...
     

Jaa tämä sivu