Olen ostamassa tuota X1950PRO PCI-E 256MB GDDR3 2XDVI näytönohjainta. Onkohan merkkien Sapphire ja MSI:n välillä minkäänlaisia eroja, esim. melussa tai jossain muussa? Kumpi olisi järkevämpi valinta? Vai onkohan Club 3D:n ohjain paljon hiljaisempi?
Entäs niinkun hinta/laatu suhde, kannattaako maksaa montaa kymppiä enemmän tosta 3D:stä, jos on rahat kortilla, onko se niin paljon hiljaisempi? Entäs toi MSI, onko kellään kokemuksia?
Muista en tiedä mutta tuo Sapphiren kortti on luvalla sanoen ihan helv*tin äänekäs. Infernaalista vinkunaa pitää ihan alusta asti eikä muuta oikein ole tehtävissä kuin koko jäähdytyksen vaihto. Ehdottomasti suosittelen että jätät tuon Sapphiren kortin hyllyyn ja valitset jonkun toisen. Korvasi kiittävät hetken päästä
Osta tuo sapphiren x1950pro Ultimate. Siinä on valmiina jo zalmanin cooleri mikä on huomattavasti hiljaisempi kuin tuo alkuperäinen.