asensin xp:n uudestaan ja siten myös norton internet securityn. nyt tuli semmosen asian kanssa ongelmia että kun nortonin palomuuri on päällä niin selain ei suostu toimimaan (ei anna mennä sivuille). täytyykö asentaa norton uudestaan vai voiko asetuksia muuttaa jostain kun en löytänyt..
Microsoft Generic Host Process for win32 services:illä pitää myös ymmärtääkseni olla oikeudet ainakin päästä nettiin.
chopper: juuri noin sen ajattelin mutta mistä saan annettua ne oikeudet? EDIT: ja vähän OT: jostain kumman syystä toiselta kovolta hävisi muutama tiedosto asennuksen yhteydessä?? näenkö mistään mitkä tiedostot hävis?
norton internet security-personal firewall-configure Sieltä sitten annat kaikki oikeudet haluamillesi ohjelmille.
noniin löytyihän se, kiitoksia! kumma juttu toi että miks ihmeessä poisti muutaman tiedoston toiselta kovolta. no onneks ei mitään tärkeää, muutaman videotiedoston vain..
sama ongelma..xp..nortonin palomuuri ei päästä nettiin sen ollessa päällä...telewellin ea400 modeemi ja elisan laajakaista.miten saada uunituore elisan liittymä toimimaan nortonin kanssa?palomuurin säädöissä minulla oli valmiina siinä microsoft generic host for win32:ssa - kohdassa 'permit all'.