Näyttö mustana

Viestiketju Näytönohjaimet - Apua, kokemuksia ja vinkkejä -osiossa. Ketjun avasi passeli1 20.12.2008.

  1. passeli1

    passeli1 Guest

    Elikkäs, ongelmana on, ettei näytönsovitin tjsp. käynnisty automaattisesti tietokoneen käynnistyessä (kiitos pienen oman häsellyksen asetuksiin). Biosiin ym. pääsee, mutta windows xp:n käynnistyttyä koko helahoito mustana. F8:stahan pääsee tonne vikasietotilaan ym. entisten asetusten käyttöön ottoon. kyseisiä toimintoja oon kokeillut, mutta ei auta. Eli siis mikä avuksi, ettei tarttis asentaa winukkaa uusiks??

    ainiin, ja btw. asetus jonka häsläsin oli suurinpiirtein: "ota näytönsovitin käyttöön (käynnistyessä). Valmiiksi siinä oli: "ota käyttöön", ja minä tietenkin laitoin: "älä ota käyttöön"
     
  2.  
  3. samfin

    samfin Regular member

    Liittynyt:
    26.05.2005
    Viestejä:
    1,086
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    46
    Siis pääsetkö vikasietotilassa windowsiin? Jos pääsee, niin kokeile jos näyttiksen ajurin poistaminen ja uudelleen asennus auttaisi´.
     

Jaa tämä sivu