Terve! pystyisiköhän joku ystävällisesti helppimään mua tai siis löytämään ajurit mun näppäimistöön, joka on micro-one merkkinen malli mon500 1u. mul on ollu ongelmia pelatessa esim cs:ää et hiiren ja näppäimistön yhteiselo ei oo ollu mitenkään hohdokasta. eli joko hiiri lagaa ja /tai näppäimistö lagaa. hiiren ostin uuden(logitech wireles laser). ajattelin et näppäimistön ajurit vois avittaa.mutta kun niitä eivaan tahdo löytää.kun ostin näppäimistön niin siin ei tullu asennus cd:tä mukana..jostain syystä. kiitos etukäteen.
Eipä näy netistä löytyvän mitään ajureita. Ehkä helpoimmalla pääsee, kun käyt ostamassa vähän laadukkaamman näppäimistön, nuo Micro-Onen näppikset kun eivät taida olla ihan laadukkaimmasta päästä. Logitechiltä pitäisi löytyä jo ihan pikkuhintaan toimivia näppiksiä, joiden kanssa ei pitäisi tulla ongelmia.
Jos näppäimistö on ihan perusnäppis ja ilman mitään erikoisnappuloita, se ei tarvitse ajureita. Jotkut erikoisnappuloilla varustetutkin pärjäävät ilman niitä. Onko hiiren ajurit asennettu?
Joo on hiiren ajurit asennettu. näppis on multimedia näppäimistö. voi olla et se johtuu kun näppäimistö on usb portis..entiä. ps2 portti ei toimi jostain syystä.
No toimiiko ne multimedianappulat? Jos toimii niin ei se tarvi ajureita. Onko toi näppiskin langaton?
multimedia näppäimet ei toimi.eikä ole väliksikään.probleemana ainoastaan lagaaminen pelatessa esim cs:ää. eli jompakumpi hiiri tai näppis jumittaa .vaikea selittää mutta kumminkin.ongelma tullu vasta vähän aikaa sitten.toinen juttu..tietokoneessa on vanhan logitechin ajurit päällä.eli ohjauspaneeli-->näppäimistö->siel näkyy vielä vanhan multimedianäppäimistön tiedot yms. ajattelin alunperin et auttaisiko tän microonen näppäimistön ajurit tohon "peliongelmaan", näppis ei ole langaton
Jos menisit vaikka Ohjauspaneeli -> Lisää tai poista sovellus ja poistaisit ne vanhan näppiksen ajurit.