huomasin tuossa laatikon pohjalla kaksi muistikampaa avaamattomina ja ovat malliltaan Kingston HyperX KHX6400D2LL/1G sekä Kingston HyperX KHX6400D2LL/2G muuten samoja mutta toinen 2giganen. Kysymys kuuluukin kun koneessani on jo ennestään 2xKingston HyperX KHX6400D2LL/1G niin onko tuota 2G kampaa järkevää lyödä kolmanneksi. Kaksi muistikampaslottia olis tyhjänä emossa joka on Abit IP35-E ja käyttiksenä visva 32bit. Eli siis mikä olisi paras ratkaisu kun on 3x1GB ja1x2GB kampa.
1*1 GB ja 1*2 GB pistäsin ite. Toi emo toimii, ainaki pitäs, kolmellaki kammalla. 32 bvit Visva rajottaa kummiski vähä päälle 3 gigaan.
mutta vaikuttaako nopeuteen jos lyön 1 slottiin 1gb kamman ja 3 slottiin 2gb kamman ku eikus noi toimi jotenkin dualina ja pitäs olla samaa kaliiperia vai olenko ihan hakoteilla!
Kyl ne toimii toillainki dualina mut ei ihan "täysillä". Ei se ero silti ratkaseva oo. Paras duali vaatii 2 samankokosta kampaa, hifistelyä se kuitenki on tohon verrattuna.