Hei! Eli kysyisin, ovatko liian korkeat lämmöt näyttiksellä kun ATIToolilla näyttää idlenä n. 76 astetta ja Crysiksen aikana melkein 100 astetta. Kiitos etukäteen!
Kyllä noi aika korkeet on, itellä oli vakio coolerilla idlessä 60'C ja rasituksessa max 85'C. onko ollu pitkään noi lämmöt?
Ei ole ollut kauaa kun vasta pari päivää sitten koneen ostin, mutta miten saisin näyttiksen viileämmäksi? Näyttiksessä vakiojäähy ja kotelona Nexus Caterpillar jossa kaksi 120mm kotelotuuletinta edessä ja takana.
Rivatunerilla voi säätää tuuletinta http://downloads.guru3d.com/download.php?det=163 mut sit se taas pitää aika kovaa meteliä mut voit tietysti ostaa siihen tehokkaamman ja hiljasemman jäähyn.
Olen yrittänyt säätää tuuletinta RivaTunerilla ja katsoin ohjeita, mutta Rivassa ei näy sitä fan- välilehteä, mikä ohjeissa näkyi.