Ei käy tavallinen modeemi. Eli niinku sanoit ni pitää olla adsl-modeemi. Joko sisäinen tai ulkoinen.(ulkoinen suositeltava) Ja jos hommaat ulkoisen ni sit tarvit myös verkkokortin. Uusis koneis verkkokortti on jo nykyään vakiona mukana.
Juu.. Eli tuo tosiaan jäi viel mainittematta.. Mut noi usb modeemit ei oo kyl ollu kovin kovas "huudos" eli en niitäkään itte ainakaan suosittele.
joo unoha nuo pelkällä usb-liitännällä varustetut niiden kanssa on ollu ihan riitävästi ongelmia, vaikka saattavatkin toimia ihan hyvin. samantien kannattaa ostaa semmonen moniporttinen modeemi johon voit tarvittaessa liittää useamman koneen. Esim. Hyväksi todettu A-linkin roadrunner 44c maksaa n.40e elisan liikkeessä.