eli XP ei tunnista ei ole ajurilevyä eikä tikussa lue mitään eli aika helppo ongelma ? mutta olisiko jtn universaali ajureita..
Yleensä toimii ihan normaaleilla usb-ajureilla. Tunnistuuko usb-portit? Käynnistä -> Suorita -> devmgmt.msc (laitehallinta)
Asenna se SP2. Ja et vastannut kysymykseen, eli tunnistuuko nuo portit tuolla laitehallinnassa vai ei? (eli näkyykö siellä usb-portteja.. ja eihän niiden edessä oo kysymys-/huutomerkkiä)
Jollei ole halua SP2:een täytyy sun saada hankittua ajurit siihen tikkuun. Sp2:n kanssa pääsee luonnostaan ilman erillisiä ajureita hyvin toimivaan btööttiin
niin joo tarkennetaan.. USB portit näkyy.. eikä mtn Huuto/Kysymys merkkejä näy.. ( pitäisikö siellä näkyä ?) ja SP2 ei oo ees vaihtoehto vaikka toimisi sillä jo suoraan.. miksi? kun kokeilin taannoin niin ei mikään toiminut kunnolla virtuaaliasemat,P2P softat.. ja oli hitaampi kone muutenkin.. (nyt toimii kuin junan vessa ) paitsi toi Btöötti ei suostu toimiin.. pitää varmaan ostaa "kunnollinen" missä olisi ajurit..
SP2 on windowsin tärkeä tietoturvapäivitys joka korjaa samalla kasan windowsin bugeja. Windowsin palomuuri pois päältä asennuksen jälkeen, niin saattaa p2p softatkin toimia paremmin. Piirisarjan ajureiden päivitys vielä SP2:sen perään niin kone toimii paremmin. Lisäksi virustorjunta ja palomuuri softa kuntoon. (eli yksi virustorjunta ja yksi palomuuri... ja sellaiset jotka on koneen resursseille sopivat)